Haber

Mersin’de Tefeci Zanlılarına Operasyon: 4 Gözaltı

Mersin’de tefecilik yaparak haksız kazanç sağladığı belirlenen zanlılara yönelik düzenlenen operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalar Şube Müdürlüğü ekipleri, olaya karışan kişiler hakkında yürütülen soruşturma çerçevesinde hem görgü tanıklarının hem de müştekilerin ifadelerinin ardından zanlıların kimlik tespiti için çalışma başlattı. maddi sıkıntıya düşen insanlara yüksek faizli para vererek haksız kazanç elde ediyorlar. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından müştekilerden yaklaşık 16 milyon 250 bin lira haksız yere menfaat sağladığı tespit edilen 5 zanlı belirlendi. Bu sabah operasyon için düğmeye basan gruplar, 6 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Drone ve Özel Harekat polislerinin desteğiyle düzenlenen operasyonda 4 zanlı gözaltına alındı. Mağdurlar aldıkları faizli parayı ödedikleri halde zanlıların çekleri mağdurlara iade etmediğini, şahısların yüksek faiz karşılığında nakit para verdiğini söyleyerek mağdurlardan hep yüksek meblağlar talep etmektedirler. tefecilik karşılığında onlardan borç para alan kişiler. Ödeme yapmak istemeyen veya yapamayan müştekileri telefonla arayıp, işyerlerine ve meskenlerine giderek tehdit ediyor, hakaret ediyor, müştekileri zorla evlerinden alıp ısıtmasız ve ormanlık alanlara götürüyorlar, müştekileri evlerine götürüyorlar. kendilerinin veya arkadaşlarının işyerlerine girmekte, bu işyerlerinde mağdurları dövmekte ve bıçaklamaktadır. Yaralı oldukları ortaya çıktı.

Gözaltına alınanlar işlemleri için emniyete götürülürken, tutuklama kararı bulunan 1 zanlının tutuklanması sürüyor. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu